Naujienos


08-06-2018

Didžiausias norvegų baldų gamintojas investuoja Panevėžio LEZ

2017 m. Norvegijos baldų gamybos įmonė “IMG Group” pasirašė sutartį su Panevėžio LEZ.

“IMG Group” Panevėžyje planuoja įsikurti per keletą etapų – bus atidaryta baldų gamykla ir distribucijos centras. Pradinė šios įmonės investicija bus 10 mln. eurų, planuojama sukurti 125 darbo vietas. Statybos yra prasidėjusios, jas planuojama užbaigti iki 2019 metų I ketvirčio.

“IMG Group” AS priklauso “EKORNES” grupei, kuri gamina komfortines kėdes bei sofas. Šiai baldų gamybos grupei priklauso 9 baldų gamyklos. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Australijoje parduodama daugiausia bendrovės produkcijos.

Panevėžyje įsitvirtinanti “IMG Group” tikisi padidinti pardavimus Europoje. Pastaruoju metu baldų sudedamąsias dalis įmonė transportavo iš Azijos tiekėjų. Panevėžio LEZ pasirinkta neatsitiktinai. Bendrovės “IMG Group” augimui yra numatytos visos galimybės – tai ne tik lanksčios tiekimo, bet ir gamybos sąlygos. „Pasirinkimas investuoti Panevėžio LEZ IMG leis sutrumpinti tiekimo terminus bei padidins konkrečių produktų gamybos ir tiekimo galimybes Europos rinkai. Didesnis lankstumas užtikrins geresnę paslaugų kokybę esamiems klientams bei leis plėstis į naujas rinkas“, – teigia IMG grupės Prezidentas James Tate. “IMG Group” tiki, kad ši investicija Panevėžio LEZ bus kertinė įmonės augimui. Panevėžys įsikūręs strategiškai patogioje vietoje, todėl atitinkantys aukščiausios kokybės standartus metalo, tekstilės, porolono ir kitų baldų sudedamųjų dalių gamintojai gali užtikrinti savalaikį ir kokybišką komponentų tiekimą. 

Panevėžio LEZ siekiama sukurti ypatingai palankias sąlygas užsienio investicijoms. Nors minėtoji LEZ pradėjo veiklą tik 2014 metais, tačiau jau pritraukė itin didelių bendrovių susidomėjimą. Viso Panevėžio LEZ skirta net 47 ha teritorijos (sklypai formuojami pagal investuotojų reikalavimus), sutvarkyta infrastruktūra – vanduo, dujos, elektra, nuotekų šalinimo sistemos, keliai, apšvietimas. Džiuginantis faktas, kad sąlyginai nedideliame mieste yra kvalifikuotų darbuotojų, kurie artimiausioje ateityje prisidės prie “IMG Group” ir pačios Panevėžio LEZ augimo. 

Panevėžio LEZ planai ambicingi – užsibrėžtas tikslas per ateinančius kelis metus sukurti per 750 darbo vietų ir pritraukti per 30 mln. eurų investicijų. Panevėžio LEZ’e planuojama pastatyti dar dvi gamyklas. Šiuo metu Panevėžio regione jau pritrauktos kelios dešimtys investuotojų, iš kurių net šešiolika yra Norvegijos įmonės. Tai įrodo Panevėžio LEZ patrauklumą užsienio investuotojams. Kvalifikuotų darbuotojų pasiūla, patikimi tiekėjai ir darbų operatyvumas Panevėžio LEZ leidžia konkuruoti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Atgal į naujienas