Naujienos


29-06-2018

Europos PET industrijos lyderis renkasi Klaipėdos LEZ ir investuoja 50 ml. eurų

Po paieškų Belgijoje, Lenkijoje, Anglijoje ir Australijoje, bendrovė „Neo Group“ savo plėtrai pasirinko  Klaipėdos LEZ, – nuspręsta investuoti 50 milijonų eurų.  „Polymers Trading International AG“ generalinis direktorius ir UAB „Neo Group“ valdybos pirmininkas Paulius Ambrazaitis teigė, jog buvo sulaukta Lietuvos vyriausybės paramos, kuri padėjo pritraukti šias investicijas būtent į  Klaipėdos LEZ.

Naujai paskirtas „Neo Group“ generalinis direktorius yra Ruslanas Radajevas.

Nuo 2018 m. gegužės įvedus naują gamybos liniją, Klaipėdos LEZ’e veikianti „Neo Group“, taip pat priklausanti „Retal Group“, taps antra pagal dydį PET tiekėja ES ir didžiausia PET gamykla ES. Šiuo metu pagaminama 328 000 tonų, planuojama, jog gamybos mąstai išaugs iki 500 000 tonų per metus. Pajamos, gautos 2017 m., siekė 406 mln., tai sudaro 15 mln. eurų pelno, ir šie skaičiai ateityje tik augs. Plėtra Klaipėdoje atspindi išaugusią PET produktų rinkos dalį ES. Šiuo metu regione paklausa išauga vidutiniškai 3% per metus, o PET importas į ES praėjusiais metais sudarė apie 700 000 tonų. Nauja gamybos linija Klaipėdos LEZ’e padės patenkinti šią paklausą ir padidinti Europos PET gamybos apimtis, ypač atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu nėra jokių planų dėl naujų PET gamyklų statybos Europoje.

Nors daug laiko ir dėmesio buvo skirta daugelio galimybių vertinimui, įskaitant tokius pagrindinius centrus kaip Belgija, Lenkija, Anglija ir Australija, “Retal” galiausiai įsikūrė Klaipėdos LEZ’e. Tai patvirtinimas, kad Lietuva yra talentingų specialistų šalis. Labai svarbus buvo vyriausybės įsipareigojimas sukurti tokias sąlygas, kurios idealiai tinka PET gamybai, vietos plėtrai pasirininkimą mažiau lėmė kiti veiksniai. Kaip sako A. Ambrazaitas, „Taip vadinu Klaipėdos LEZ efektą: vyriausybė pasiūlė tam tikrų palengvinimų, todėl čia buvo įtvirtinti pramonės pagrindai. Logiška, kad tokia bendrovė, kaip „Retal“, galėtų dar išplėsti savo veiklą esamoje vietoje, nei pradėti operacijas kitur, kadangi infrastruktūra jau yra įdiegta”.

Klaipėdos LEZ iš tiesų tampa Europos PET gamybos centru, kita vertus, be „Neo Group“ ir „Retal Baltic“ linijų, šioje rinkoje taip pat yra svarbių žaidėjų, tokių kaip „Orion Global PET“. Tvirtą poziciją rinkoje lemia saugumas ir patikimumas, kurį gali suteikti LEZ ir speciali verslo patarėjų komanda. Darbuotojų talentas taip pat yra svarbus, o Klaipėda yra žinoma kaip miestas, kuriame ruošiami aukštos kvalifikacijos inžinerinės pakraipos specialistai. Šiais metais buvo įsteigta grupė, kuri rūpinsis glaudesniais verslo ir švietimo įstaigų ryšiais. Bus siekiama, kad būtų ugdomos kompetencijos, reikalingos PET pramonei vystyti. Klaipėdos LEZ’e PET pramonė vystoma efektyviai, – ir tai tik pradžia.

Šaltinis: www.fez.lt

Atgal į naujienas