Naujienos


07-06-2018

Kėdainių LEZ privalumai pagal direktorių A. Klangauską

Kėdainių LEZ direktorius Artūras Klangauskas įvardina svarbiausius savo vadovaujamos LEZ išskirtinumus. 

Kokie darbai yra atlikti per 2017-18 metus? Kokie svarbiausi investuotojai pritraukti? Svarbiausia yra tai, kad pagaliau turime trečią investuotoją. Norėčiau pabrėžti, kad Kėdainių LEZ savo veiklą pradėjo tik 2014 metų balandžio 1 d. Būsimos investicijos yra labai svarbios ne tik mums, bet ir visam Kėdainių regionui. Kadangi Kėdainiai garsėja stipriu žemės ūkiu, o naujieji investuotojai stato pluoštinių kanapių perdirbimo gamyklą, tai atsiranda dar viena agroverslo šaką – pluoštinių kanapių auginimas. 

Kuriame etape yra bendrovės “Natūralus pluoštas” fabriko statybos?

Šiuo metu pradėtos gamyklos statybos, įrengta sklypo drenavimo sistema, išlieti pamatai. Vyksta itin intensyvus statybų procesas. 

Kokie Kėdainių LEZ tikslai 2018-19 metams? 

Pagrindinis tikslas – pritraukti dar bent vieną investuotoją. Siekiame rasti galutinį sprendimą įrengiant geležinkelio atšaką iki LEZ. Šiuo metu turime statybos leidimą ir vedame derybas su AB “Lietuvos geležinkeliai” dėl galimo finansavimo ir privažiuojamojo kelio įrengimo. 

Kodėl tiek Lietuvos, tiek užsienio įmones būtent Kėdainių LEZ galėtų paskatinti savo teikiamų paslaugų privalumais? 

Kėdainių LEZ turi ypatingą išskirtinumą, nes yra Lietuvos centre, pačiame stipriausiame žemdirbystės regione. Kėdainiai garsėja maisto ir chemijos pramone. Mūsų privalumai – tiek Lietuvos, tiek užsienio kompanijoms sukurti logistikos/transporto koridoriai, greitas Šiaurinės ir pietų Europos pasiekiamumas. Investuotojų patogumui turime žaliavas, todėl galima išvystyti pramonės šakass, turinčias didelį konkurencingumą prieš kitus regionus investicijoms Į Kėdainių LEZ. Kėdainiai yra santykinai nedidelis miestas su dideliu dirbančiųjų skaičiumi regione. Nedidelio miesto privalumas investuotojams yra vietos valdžios ir viešojo sektoriaus sprendimų greitis. Tikėtina, jog jie būna greitesni nei didesniuose miestuose. Miesto valdžios pagalba projekto įgyvendinimui garantuota, o plyno lauko investicijoms greitis yra vienas svarbiausių veiksnių efektyviai veiklai. 

Palankūs Kėdainių LEZ veikiantys įstatymai skatina užsienio investuotojų pritraukimą bei naujų darbo vietų steigimą. Planuojama, kad artimiausioje ateityje Kėdainių rajonas taps regioniniu vidurio Lietuvos centru, kuriame bus kuriama didelę pridėtinę vertę turinti pramonė. 

Atgal į naujienas