Naujienos


20-08-2018

Klaipėdoje – tarptautinė bakalaureato programa. Kokia nauda Klaipėdos LEZ?

Klaipėda ketina prisijungti prie Vilniaus ir Kauno bei tapti trečiuoju didžiausiu Lietuvos miestu, kuris siūlo savo studentams galimybę studijuoti pasaulyje žinomose tarptautinėse bakalaureato (IB) programose. Dvi privačios mokyklos, Klaipėdos licėjus (Klaipėdos liceum) ir „Universa Via“ yra pasiruošę gauti licencijas Tarptautinėms bakalaureato (IB) programoms. Šiuo metu jie turi kandidatų statusą ir tikisi, kad faktinės programos bus pradėtos vykdyti 2019 m. („Universa Via“) ir 2020 m. („Lyceum“). Nors programos dar nebus įgyvendinamos iki kitų metų, mokytojai jau yra apmokyti. Sistemos ruošiamos taip, kad atitiktų griežtus programos standartus. Be to, norint, kad mokyklos būtų visiškai pasirengusios naujoms programoms, nuo rugsėjo mėnesio anglų kalba turės būti integruota į daugelio pagrindinių dalykų mokymą.

Tai yra puikios naujienos Klaipėdai, nes tarptautiniu mastu akredituotų švietimo programų trūkumas mokyklos lygiu mieste buvo laikomas svarbiu „Klaipėda 2030“ trūkumu.

Klaipėdos licėjaus direktorė Asoc. Prof. Regina Kontautienė mano, kad IB programos įtraukimas buvo natūralus ir tikslingas: „Mūsų mokykloje jau 15 metų buvo dėstoma anglų kalba, nes to reikalauja pats miesto pobūdis, emigracija bei tarptautinė bendruomenė. Tačiau pagrindinis IB pranašumas yra tai, kad mokiniams lengviau prisitaikyti, kai jie pereina mokytis iš panašios sistemos iš vienos šalies į kitą. Jei mokykloje yra IB programa, ši problema eliminuojama.

IB programų įgyvendinimo naudą pajus ne tik studentai, bet ir Klaipėda, kaip potencialus miestas užsienio investicijoms pritraukti.

Klaipėdos LEZ valdybos generalinis direktorius Eimantas Kiudulas pasakoja apie tai, kuomet įmonės ir jų vadovybė svarsto galimybę rinktis Klaipėdą savo verslui, vienas iš pirmųjų klausimų, kuriuos jie užduoda yra:  „O kaip bus su mūsų darbuotojų šeimomis? „. Tarptautinis švietimas yra ypač svarbus šeimoms su vaikais, besimokantiems vidurinėje mokykloje. Klaipėdos LEZ viena iš pirmųjų institucijų prieš šešerius metus iškėlė tarptautinio švietimo klausimą ir aptarė ją su miesto valdžios bei mokyklų atstovais. Mes labai džiaugiamės, kad vienas iš svarbiausių kriterijų užsienio investuotojams neilgai trukus bus įgyvendintas.

Klaipėdos LEZ yra ryžtingai įsipareigojusi tobulinti švietimo galimybes miesto viduje. Miesto vadovybė taip pat yra skatinama sukurti naują vaikų darželį Klaipėdos Laisvosios ekonominės zonos aplinkoje.

Šaltinis: https://bit.ly/2MAFkvP

Atgal į naujienas