Naujienos


25-09-2019

Klaipėdos LEZ komanda hakatone kūrė jungtinių pirkimų platformą

Šį savaitgalį Klaipėdos mokslo ir technologijų parke vykusiame uosto technologijų hakatone “Portathon Baltic” dalyvavo iš 6 skirtingų Klaipėdos LEZ įmonių sudaryta „B4B Core“ komanda. Ji 2 paras vystė prototipinę platformą, leidžiančią įvairiems prekių ir paslaugų pirkėjams apjungti savo planuojamus pirkimus šitaip gaunant nuolaidų bei mažinant taršą.

LEZ įmonių atstovai renginio metu atkreipė dėmesį į tai, kad laisvosios zonos teritorijoje veiklą vykdo daugiau kaip 100 skirtingų įmonių, tačiau beveik visada prekes ir paslaugas iš savo tiekėjų jos užsako atskirai. Tai savo ruožtu reiškia neefektyvų resursų, laiko ir logistikos panaudojimą bei žalą gamtai.

Dėl šių priežasčių komanda nutarė plėtoti „B4B Core“ pavadintą prototipą: tai platforma, apjungianti paslaugų pirkėjus ir tiekėjus, leidžianti kiekvienam jų žymėti savo planuojamus pirkimus. Esant galimybei apsijungti keliems tos pačios prekės ar paslaugos pirkėjams, būtų suformuotas vienas didesnis pirkimas, iš kurio pirkėjai išloštų gaudami tam tikrą nuolaidą, o tiekėjai galėtų kiek sumažinti logistikos išlaidas.

Ilgainiui į tokį projektą būtų galima įtraukti ne vien LEZ įmones bei jų tiekėjus, bet ir visą Klaipėdos ar Vakarų Lietuvos verslo ekosistemą.

Šaltinis: Klaipėdos LEZ

Atgal į naujienas