Naujienos


18-06-2018

Šiaulių LEZ – 2 rimti investuotojai

Šiaulių LEZ skaičiuoja ketvirtus gyvavimo metus ir tik antrus aktyvaus darbo metus, tačiau jau gali pasigirti rimtais investuotojais. Odontologinių medžiagų gamintoja „Medicinos linija“ išsinuomavo 1,5 ha plotą gamybai. 2018 m. pradėti darbai, o jau kitąmet planuojama, jog bendrovės investicijos viršys 2 mln. eurų. Įmonė specializuojasi dantų gydymo ir protezavimo medžiagų gamyboje. Produkcija paklausi užsienyje, jos poreikis nuolat auga. UAB “Medicinos linija” gaminamos odontologinės medžiagos yra sąlyginai pigesnės, tačiau ypač aukštos kokybės. Šiuo metu bedrovės 94 proc. pagamintos produkcijos eksportuojama į daugiau kaip 80 pasaulio valstybių. Bendrovės pastarųjų metų apyvarta išaugo iki 1,5 karto.

Bendrovė „Reklamos diktatorius“ – rimtas Lietuvos kapitalo investuotojas.  Planuojama, jog investicijoms bus skirta virš 3 mln. eurų. Planuojama specializuotis metalo lankstymo, pjovimo, suvirinimo automatinių įrenginių gamyboje ir sukurti per 30 naujų darbo vietų.

Kadangi Šiauliuose išvystyta inžinerinė pramonė, siekiama pritraukti didesnį skaičių šios srities investicijų. Šiam tikslui įgyvendinti yra visos sąlygos – patogi strateginė vieta, jungianti tarptautinius transporto koridorius ir Tarptautinis Šiaulių oro uostas. Šiaulių Aukštosiose mokyklose, kolegijose bei profesinėse mokyklose ruošiami techninių, inžinerinių, elektronikos sričių specialistai, kurių kvalifikacija domina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio investuotojus.

Šiaulių LEZ yra pasirūpinta visomis energijos tiekimo sistemomis, gatvėmis ir jų apšvietimu. Užtikrinamas vandens tiekimas ir buitinių nuotekų sistema. Potencialiems investuotojams skirta net 132 hektarai.

Naujiems investuotojams itin palankus Šiaulių savivaldybės požiūris. Taikomos įvairios lengvatos, skatinama transporto bendrovių veikla, kuriamos darbo vietos gamyboje ir prekyboje.

Vienas svarbiausių tikslų yra užbaigti pradėtus darbus iki 2019, kada pradės vykdyti veiklą esami investuotojai, t.y. dujotiekio tinklo statyba, jungiamojo kelio Šiaulių LEZ – A9 įrengimo darbai, optinio ryšių kabelio įvedimas esamiems ir būsimiems klientams. Kitiems, 2019 metams, tikimės sutvarkyti aplinką, t.y. žalios vejos, šaligatvių ir autobuso stotelių sutvarkymas ir įrengimas. Kitas labai svarbus darbas, – padėti mūsų esamiems pirmiems investuotojams įsikurti, gauti visus reikiamus statybą leidžiančius dokumentus, pradėti statybos įrengimo ir pridavimo darbus.

Šiuo metu vedame derybas su keliomis kompanijomis, kurios, tikimės, bus sėkmingos. Ir dar šią vasarą galėsime paskelbti apie tai viešai!

Šiauliai nuo seno garsėja kaip stiprus pramonės miestas. Iki šiol turime sėkmingai veikiančią dviračių gamyklą („Baltic Vairas“), senas tradicijas puoselėjančius aludarius „Gube
ija“ ir saldainių fabriką „Rūta“. Didžiąją dalį visos pramonės užima inžinerinė pakraipa, t.y. metalo, plastikos, medienos apdirbimas ir elektronika. Esamos kompetencijos ir gebėjimai yra didžiulė vertybė kuriomis gali pasinaudoti naujas investicijas planuojančios įmonės. Šiauliai taip pat garsėja transporto kompanijų gausa, todėl logistika vienas iš tų sričių kurias puikiai vietos verslas išmano ir gali pasiūlyti aukščiausios kokybės paslaugas. Tai yra vienas tų miestų kuriame TUI investicijos vienos mažiausių, o Šiaulių LEZ būtent ta vieta, kuri paskatins atrasti Šiaulius. Turime daug perspektyvų augti. Miesto valdžia, veikiančios institucijos ir savivaldybės valdomos įmonės orientuotos į greitus sprendimus, kas trumpina ir paspartina investicijų įsisavinimą.

Atgal į naujienas