Naujienos


26-08-2019

Skystų trąšų gamintojo IKAR sėkmės istorija Kėdainių LEZ’e

Modernių išskirtinių trąšų gamintoja, kompanija IKAR, veiklą Lietuvoje pradėjusi dar 2013 metais, jau gali didžiuotis virš 6000 pastovių klientų daugiau nei 15-oje šalių. Įmonė 5 metus sparčiai plėtėsi, augo distributorių tinklas, buvo sukurta 50 unikalių trąšų formulių. IKAR technologijos – tai savo formule unikalios ir labai veiksmingos skystos trąšos. Kasmet daugiau nei 2 000 000 ha pasėlių apdorojama IKAR trąšomis. Vertinga kompanijos agronomų ir mokslininkų komandos patirtis užtikrina nuolatinį kompanijos tobulėjimą. Apie sėkmingai augančią kompaniją bei užsibrėžtus ambicingus planus pasakoja marketingo vadovas Nikolajus Gurskis. 

Jūsų kompanijos pasaulinis tinklas stulbinančiai didelis. Kurioje šalyje įsikūręs Jūsų kompanijos pagrindinis ofisas? Kodėl buvo nuspręsta investuoti būtent Kėdainių LEZ’e?

Pagrindinis kompanijos ofisas bei gamyba įsikūrę Lietuvoje. Gamykla įsikūrusi Kėdainių LEZ, administracinis bei pardavimų ofisas veikia Kaune. Kompanijos vadovybė ieškojo strategiškai geros vietos gamyklai, buvo svarstomi keli variantai, tačiau galiausiai nuspręsta įsikurti Kėdainių LEZ. Gera infrastruktūra, strategiškai patogi vieta – šalia pagrindinių vietinės reikšmės bei tarptautinių magistralių. Dar vienas svarbus aspektas dėl vietos pasirinkimo – patogus susisiekimas su Klaipėdos jūrų uostu, kadangi mūsų įmonė vykdo veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir tolimose užsienio rinkose.

Kuo Jūsų gaminamos trąšos skiriasi nuo kitų, esančių rinkoje? Kokias technologines naujoves galėtumėte išskirti? 

Mūsų trąšos yra inovatyvios bei aukštos koncentracijos. Mes esame trąšų gamintojai, tai reiškia, kad mūsų produkcija gaminama cheminių reakcijų pagrindu. Tai nėra tiesiog dviejų ar daugiau medžiagų maišymas. Esame vieni iš nedaugelio Europoje, kurie turi REACH sertifikatą savo gaminamai produkcijai.  Naudojame tik patikrintas žaliavas iš patikimų tiekėjų. Visi procesai gamykloje maksimaliai automatizuoti ir optimizuoti. Turime nuosavą chemijos bei augalų laboratorijas. Chemijos laboratorijoje kuriame naujus produktus, atliekame bandymus, tikriname paruoštos produkcijos bei žaliavų kokybę. Augalų laboratorijoje tiriame mūsų trąšų efektyvumą, imituojant skirtingas klimato sąlygas. Mūsų gamykla yra socialiai atsakinga ir rūpinasi aplinka. Pavojingų medžiagų neišmetame į aplinką. Pavyzdžiui, vanduo, kuris buvo naudojamas produktų gamybai, išvalomas specialiais filtrais ir naudojamas pakartotinai. Esame lankstūs ir imlūs naujovėms. Galime pasiūlyti klientams ar rinkoms specialiai jų klimato sąlygoms ir ypatumams sukurtas trąšas.

Kurioje šalyje yra kuriamos naujos trąšų formulės? 

Pirmosios IKAR trąšų formulės sukurtos specializuotose laboratorijose Didžiojoje Britanijoje. Šiuo metu visos formulės, tyrimai ir bandymai atliekami Lietuvoje, gamykloje įrengtose chemijos bei augalų laboratorijose.

Kokio dydžio kolektyvas dirba Lietuvoje? Kokias kompetencijas privalo turėti Jūsų darbuotojai?

Įmonė greitai plečiasi, kolektyvas nuolat didėja, šiuo metu Lietuvoje dirba daugiau nei 15 žmonių. Kolektyvas dirba, vadovaudamasis įmonės vertybėmis. Mūsų darbuotojai privalo turėti pagrindines kompetencijas – profesionalumą, darbštumą, sąžiningumą, norą tobulėti ir judėti pirmyn. Įmonės darbuotojai geba išlikti teisingame kelyje siekdami įgyvendinti įmonės tikslus. Šios savybės yra būtinos, kuriant stiprią organizaciją ir priimant teisingus strateginius sprendimus.

Kokios numatomos eksporto apimtys?

Planuojame, kad apie 90% mūsų pagamintos produkcijos bus eksportuojama į užsienio rinkas.

Dėkojame už pokalbį. 

Atgal į naujienas