Naujienos


23-01-2019

Ambicingi Šiaulių LEZ planai 2019-iesiems

Pastarieji metai trečiai pagal plotą Lietuvoje (133 hektarų) Šiaulių laisvajai ekonominei zonai (LEZ) buvo kupini veiklos: reikalingos infrastruktūros įrengimas bei plėtra, pasirašytos naujų projektų sutartys, žinomumo stiprinimas, glaudus bendradarbiavimas su miesto savivaldybe bei jos įstaigomis. Visa tai suteikia greito ir kokybiško starto bei sėkmingos tolesnės veiklos galimybes užsienio ir Lietuvos investuotojams Šiaulių LEZ teritorijoje. 

Palanki strateginė vieta verslui plėtoti
LEZ nėra skirtos tik užsienio investicijoms pritraukti. Štai, Šiaulių LEZ kuriasi bei savo veiklą vykdo ir lietuviško kapitalo įmonės. Iš keturių, pasirašiusių sutartis, dvi – iš Lietuvos. Įmonės „Reklamos diktatorius“ gamyklos statybos, odontologinių produktų įmonės „Medicinos linija“ kūrimasis – vieni iš šiuo metu jau įsibėgėjusių projektų. 15 mln. eurų – tokia skaičiuojama visų esamų dabartinių investuotojų suma, skirta pastatams bei įrangai. Tiesa, šiais planais viskas nesibaigia, yra ir didesnių ambicijų. 
 
„Tikimasi, kad 2019 metai bus dar sėkmingesni bei produktyvesni. Vadovai tiki, kad turės galimybių pasveikinti dar daugiau Lietuvos bei užsienio investuotojų. Regionas ypač gerai pritaikytas automobilių, plastiko, metalo apdirbimo ar medienos pramonei. Šios sritys – vienos esminių, į kurias orientuojamasi. 
 
Šiaulių LEZ intensyviai žvalgosi į Lietuvos, Skandinavijos, Vokietijos, JAV bendroves. Domimasi Jungtine Karalyste, kadangi įsibėgėjantis „Brexit“ ne vieną čia įsikūrusią bendrovę paskatino ieškoti naujų gamybos ir verslo plėtros krypčių.
 
Viena svarbiausių Šiaulių laisvosios ekonominės zonos užduočių yra pasirūpinti, kad investuotojų projektai būtų tinkamai bei laiku įgyvendinti. Investuotojuį išnuomojamas ne tik sklypas, bet ir pasirūpinama partneriu, išmanančiu LEZ veiklos subtilybes. 
 
Patogi geografinė vieta, netolimas atstumas iki neužšąlančių Klaipėdos bei Rygos uostų, gerai išvystytas geležinkelių tinklas, karinis Zoknių oro uostas (kurio dalis skirta krovos terminalui ir civilinei aviacijai), besikertančios automagistralės, vedančios į Sankt–Peterburgą, Kaliningradą, Vilnių, Varšuvą – vieni svarbiausių Šiaulių LEZ privalumų, kurių komunikacija šiemet bus tik dar intensyvesnė. 
 
Žinomumui stiprinti: „Šiaulių laisvosios ekonominės zonos rinkodaros plėtra“
Šiuo projektu siekiama suplanuoti ir pritaikyti tinkamas rinkodaros priemones Šiaulių LEZ infrastruktūros plėtrai. Rinkodara skirta pritraukti į Šiaulių LEZ investuotojus, kurie vykdo veiklas, susijusias su moksliniais tyrimais ir eksperimentine plėtra.
 
Numatyti aiškūs tikslai: strateginėse užsienio rinkose pristatyti Šiaulių LEZ kaip itin gerai tinkantį regioną inovacijomis bei aukšta pridėtine verte paremtam verslui auginti; aktyviau įsitraukti į potencialių investuotojų paiešką; užtikrinti kokybišką, operatyvų, prie kiekvieno poreikių pritaikytą investuotojų aptarnavimą̨.
 
Kartu tęsiasi ir nuolat tobulinama Šiaulių ekonominės zonos infrastruktūros plėtra. Šiuo pagrindu Šiaulių LEZ erdvėje rengiamas modernus apšvietimas, šaligatviai, du reikšmingi keliai bei vedamas dujotiekis.
Atgal į naujienas