Naujienos


16-05-2019

Artūras Klangauskas – „Vasaros pradžioje turėsime svarbių naujienų!“

Kėdainių LEZ vadovas Artūras Klangauskas – apie ilgai trunkančias, tačiau sėkmingas derybas su investuotojais ir produktyvų bendradarbiavimą kuriantis naujoms kompanijoms.

Ką tik buvo atidaryta kanapių stiebelių perdirbimo gamykla “Natūralus pluoštas” Kėdainių LEZ’e. Ar sklandžiai vyko įsikūrimo darbai? Kokiomis priemonėmis prie įsikūrimo prisideda Kėdainių LEZ administracija? Ar pritraukus naujus investuotojus ir sutvarkius teisinius, administracinius ir kitus formalumus, besikurianti įmonė dirba visiškai savarankiškai, ar vis dar glaudžiai bendradarbiauja su LEZ vadovybe?

Taip, įsikūrimo prosecas vyko sklandžiai. Daugeliu atveju įsikūrimo procesas priklauso nuo įmonių pasirinktų/turimų projektų valdytojų, t.y. kaip jie geba vienu metu dubliuoti keletą darbų ir organizuoti procesus taip, kad statybos darbai netrikdytų gamybinių įrengimų montavimo. Kompanijos Natūralus pluoštas statybos leidimas buvo gautas 2018 metų balandžio mėnesį, o rudenį jau matėme pilnai įrengtą pastatą. Projekto įgyvendinimo laikas buvo labai trumpas. Šiame projekte dalyvavusios šalys lanksčiai, kaip viena komanda, įgyvendino projektą per trumpą laiką.

Kėdainių LEZ administracija projekto įgyvendinimo stadijoje yra kaip partneris. Jei kildavo tam tikrų neaiškių klausimų dėl prisijungimo prie infrastruktūros, dokumentų forminimo ar tam tikrų leidimų ir pan., mes stengdavomės šiuos klausimus spręsti maksimaliai greitai ir nestabdyti projekto eigos. Įsikūrusios įmonės dirba savarankiškai, stengiamės bendradarbiauti tiek, kiek kyla realių klausimų, susijusių su projektų gyvavimu LEZ’e. Tam tikrais atvejais savo ruožtu reklamuojame teritorijoje esančias įmones ir jų veiklas, siekdami surasti galimų investicijų ir sinergijos tarp šalių.

Ar šiuo metu vyksta rimtos derybos Kėdainių ar Šiaulių LEZ’uose su naujais investuotojais? Į kurias sritis orientuojamasi – gamyba, paslaugos, IT, ar …..?

Mažesniuose miestuose didžioji dalis investicijų yra susijusios su gamyba. Mūsų valdomose teritorijose besidomintys potencialiomis investicijų galimybėmis, yra būtent iš šio sektoriaus. Galbūt dar išskirčiau logistiką, kaip vieną iš sektorių, kuris galėtų ateityje įsikurti mūsų valdomuose LEZ’uose. Paslaugos ir IT labiau orientuoti į didžiuosius miestus. Derybas su potenclialiais investuotojais vedame, bet, kaip rodo patirtis, dažnai jos trunka net iki 2 metų.

Galbūt turite svarbių faktų, vykstančių Kėdainių ar Šiaulių LEZ, kuriais norėtumėte ir galėtumėte pasidalinti su visuomene? 

Šiaulių LEZ teritorijoje, kartu su miesto savivaldybe, pasinaudoję ES parama, plečiame reikiamą infrastruktūrą.  Kaip tik šiuo metu vyksta kelio jungties tarp LEZ ir A9 kelio rangos darbai. Darbų eiga sparčiai artėja link pabaigos, todėl jau šią vasarą planuojame atidaryti kelią į LEZ, – tai padidins Šiaulių LEZ patrauklumą ir pagerins susisiekimą. Bendradarbiaudami su savivaldybe planuojame pasirūpinti viešuoju transportu bei įrengti stoteles, šaligatvius, stebėjimo kameras.

Labai džiaugiamės tuo, kad pirmoji savo investicijas pradėjusi kompanija juda link projekto įgyvendinimo pabaigos, antrieji jau pradėjo statybos darbus, o apie trečiuosius galėsime paskelbti vasaros pradžioje.

Nuotrauka: Investment Partner

Atgal į naujienas