Naujienos


08-03-2019

Kauno laisvojoje ekonomikos zonoje – itin reikšmingų investicijų realizacija

Solidžiais investuotojų pritraukimo rodikliais galinti didžiuotis Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) šiuos metus pasitiko tęsdama sėkmingai dar praėjusiais metais pradėtus projektus. Kauno regione darbus pradėjo ne viena įmonė, žadanti ne tik dar didesnes investicijas, bet ir patrauklių bei konkurencingų darbo vietų kūrimąsi. Vienas stambiausių investuotojų – „Hollister Incorporated“. Tai JAV medicinos įrangos kūrėja ir gamintoja, kurios naujos gamyklos statybos darbai Kauno LEZ teritorijoje bus užbaigti dar šiemet.

Tai jau šešta įmonės „Hollister Incorporated“ gamykla, kurią įrengti Kaune pasirinkta neatsitiktinai. Lietuva, kaip pažymėjo kompanijos atstovai, visų pirma, pasirodė patraukli dėl čia gyvenančių žmonių profesionalumo, sutampančio požiūrio į įmonės keliamus tikslus bei misiją. Be to, mūsų šalies Vyriausybės, Kauno miesto bei rajonų savivaldybių, verslo atstovų, švietimo įstaigų požiūris, demonstruojamas palaikymas, lankstumas, galimybės pritaikyti profesionalių specialistų rengimą pagal įmonės verslo poreikius, vietos darbo rinkos atstovų kompetencijos ir darbo etika, taip pat prisidėjo prie to, kad gamyklai įrengti pasirinktas būtent Lietuvoje esantis antras pagal dydį miestas – Kaunas.

Jau daugiau nei 60 darbuotojų dirba „Hollister Incorporated“ Lietuvos padalinyje. Tiesa, dalis jų išvykę stažuotis į įmonės padalinius Airijoje bei JAV. Po kelių mėnesių ar metų jie grįš į Lietuvą ir galės čia tęsti darbus. Šiuo metu taip pat intensyviai ieškoma naujų darbuotojų Kauno regione. Planuojama, jog iki šių metų pabaigos Kaune įrengtoje gamykloje turės galimybę dirbti virš 140 darbuotojų, o per ateinančius dvejus metus – dvigubai daugiau.

Kaune įrengtos gamyklos plėtra vyks dviem etapais – iš pradžių bus gaminami stomos priežiūros produktai, kiek vėliau – Europos rinkai skirti kateterių produktai. Vienas pagrindinių „Hollister Lietuva“ tikslų – užtikrinti besiplečiantį klientų aptarnavimą Europoje, kurioje parduodama daugiausia įmonės gaminamų produktų. Ir tai dar ne pabaiga. Planuojama, kad gamykla iš viso užims 24 000 kv.m. plotą ir iki 2025 m. jau veiks pilnai.

Tai taps prasmingu žingsniu pirmyn mūsų šalies medicininės įrangos gamybos rinkoje.

1921 m. įkurta „Hollister Incorporated“, kurioje plėtojami, gaminami bei parduodami intensyvios terapijos, stomos, žaizdų priežiūrai reikalingi reikmenys tiek vartotojams, tiek specialistams, dirbantiems sveikatos priežiūros srityje, jau turi gamyklas Airijoje, Danijoje, Indijoje ir JAV. Sėkmingai veikia biurai daugiau nei 25 pasaulio valstybėse ir tiekia savo gaminamą produkciją į daugiau nei 80 rinkų.

Artimiausiu metu Kauno LEZ darbai vyks dar sparčiau. Toliau bus siekiama pritraukti tiek šalies, tiek užsienio investicijas, su kuriomis į Lietuvą kartu ateina naujausios technologijos, modernūs pramoniniai pastatai, darni kaimynystė ir, žinoma, konkurencingos darbo vietos.  Investuotojams patraukli šio regiono geografinė padėtis, pramoninė-technologinė patirtis, čia veikiantys universitetai, kurie ruošia tinkamus kandidatus darbo jėgai.

Atgal į naujienas