Naujienos


12-02-2019

Kauno LEZ veiklą pradeda robotizuota išmaniųjų skaitiklių gamykla

Vasario 8 dieną Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) oficialiai atidaryta „Axioma Metering“ ultragarsinių vandens ir šilumos apskaitos prietaisų gamykla. Investicijos į gamyklos statybas bei įrenginius siekia beveik 12 mln. Eur, dar keli milijonai investuoti į tyrimus ir naujų išmaniųjų produktų kūrimą.

„Tikiu, kad Lietuvos sėkmės raktą galima apibūdinti trimis sąvokomis: aukšta pridėtinė vertė, inovacijos ir eksportas. Visa tai rasime čia, „Axioma Metering“, kur gamybos procesai – robotizuoti, valdymo procesai – pažangūs, gaminama produkcija – inovatyvi. O labiausiai žavi tai, kad gamyklos įkūrėjai eina į priekį vedini globalių ambicijų,“ – atidarymo metu sakė LR ūkio viceministras Marius Skuodis.

1,6 ha ploto Kauno LEZ‘o sklype gamykla baigta statyti 2018-tųjų pabaigoje. 5 000 kv. metrų gamybinėse ir 1 000 kv. metrų administracinėse išmaniųjų skaitiklių gamyklos patalpose iš viso bus sukurta 200 darbo vietų, vėliau jų skaičius turėtų dar augti. Vienoje moderniausių Lietuvos gamyklų ypatingo tikslumo reikalaujančius procesus atlieka robotai: pasak įmonės vadovų, naujasis fabrikas aprūpintas pažangiausia įranga ir sprendimais, kad ne vieną dešimtmetį išliktų konkurencingas pasaulinėje rinkoje.

„Axioma Metering“ ne tik yra vienintelė ultragarso skaitiklių kūrėja bei gamintoja Baltijos šalyse, bet ir, įmonės vadovo Igno Vosyliaus teigimu, kelia sau tikslą iki 2020 metų būti tarp penkių didžiausių šios srities gamintojų Europoje. Įmonės apskaitos prietaisų eksportas sudaro apie 70 % apyvartos. Pagrindinės eksporto šalys – Vokietija, Italija, Didžioji Britanija, Latvija, Ukraina, Baltarusija.

Planuojama, kad naujoji Kauno LEZ įsikūrusi gamykla gamins apie 1,3 mln. apskaitos prietaisų per metus, tarp jų – ir šiuo metu kuriamų naujos kartos išmaniųjų vandens skaitiklių.

„Šalia atidaromos gamyklos turime įsigiję sklypą, kuriame jau 2021 metais iškils naujas padalinys, padidinsiantis gamyklos galią iki keturių milijonų vienetų per metus, – atidarymo metu kalbėjo „Axioma Metering“ valdančios UAB „Icor“ vadovas Andrius Janukonis, pridurdamas: – Labai tikiuosi, kad mūsų kuriami prietaisai garsins Lietuvą taip, kaip „Apple“ garsina Jungtines Valstijas.“

„Axioma Metering“ – viena iš šiuo metu Kauno LEZ dirbančių jau 32 investuotojų. Artimiausiu metu  laukiama ir kitų oficialiai startuosiančių įmonių: veiklą pradės baldų gamybos ir unikalių interjero dizaino sprendimų fabrikas „Fitsout“, UAB „Freda“ vykdo naujos kietųjų korpusinių baldų gamyklos „Geras baldų fabrikas“ ir logistikos sandėlio statybas, 2019-tųjų viduryje planuojama užbaigti vokiečių įmonės „Continental“ elektronikos komponentų gamyklą.

Kauno LEZ patrauklumą dar labiau padidins ir esamiems investuotojams susisiekimą palengvins naujasis suplanuotas viadukas per A6 kelią Kaunas-Jonava, ties pagrindiniu įvažiavimu į sparčiai augantį verslo parką. Šiame transporto mazge numatyta įrengti skirtingų lygių sankryžą – viaduką ir jungiamąjį kelią, kurie, tikimasi, bus atidaryti jau 2020-tųjų pabaigoje.

Atgal į naujienas