Naujienos


31-07-2019

Kompanija „Kormotech“ – Ukrainos kačių ir šunų maisto gamintoja veiklą pradės 2019-ųjų pabaigoje

Ukrainos įmonė „Kormotech“ – aukščiausius pasaulinius standartus atitinkančio augintinių maisto gamintoja Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje statybos darbus užbaigs iki 2019 m. pabaigos. Tikimasi, kad gamykla produkcijos apimtis ir pardavimus padidins iki 3 kartų. Ambicingas tikslas – iki 2023 m. patekti į TOP 50 šios industrijos įmonių.

Kodėl nuspręsta investuoti į Kėdainių LEZ? Kokie strateginiai sprendimai lėmė greitą tarptautinę plėtrą? Kokie yra sveiko naminių gyvūnėlių ėdalo gamybos akcentai? Pokalbis su „Kormotech“ vadovu Rostyslav Vovk.

Kodėl nusprendėte investuoti Lietuvoje, Kėdainių LEZ?

Mes pasirinkome investuoti Lietuvoje, Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje, todėl, kad, viena vertus, tai svarbus geografinis pranašumas planuojant mūsų kompanijos plėtrą Europos rinkoje. Kita vertus, Lietuva, Kėdainių LEZ suteikia patraukliausias sąlygas verslui, ypač vertiname mokesčių lengvatas 10 metų.

Kalbant apie investicijas – 6 milijonus eurų planuojame investuoti vien tik į įrangą.

Kokie yra svarbiausi Jūsų gaminamos produkcijos pranašumai?

Mes gaminame ne tik nuosavų prekės ženklų šunų ir kačių maistą. Gaminame produkciją ir kitiems prekių ženklams, kuri platinama tiek Ukrainos, tiek užsienio rinkose.

Kiekvienas produktas buvo sukurtas naudojant unikalią technologiją, padedant  JAV ir Europos specialistams bei prižiūrint Ukrainos technologams, veterinarams ir kontroliuojančioms įstaigoms.

„Kormotech“ produktų asortimentą sudaro 4 prekės ženklai:

„OPTIMEAL“ – ypač aukštos kokybės maistas, sukurtas naudojant „Swiss Pet Nutrition Group GmbH“ technologiją, kuris skirtas sustiprinti augintinių imuninę sistemą. Produktų asortimentą sudaro sausas be glitimo ir šlapias maistas.

CLUB 4 PAWS – aukščiausios kokybės maistas katėms ir šunims. Produktų asortimentą sudaro sausas ir šlapias maistas, taip pat įvairūs užkandžiai.

HAV! TM yra standartinis maistas šunims.

MYAU! TM yra standartinis maistas katėms.

Mes kontroliuojame savo produktų maistinių savybių kokybę ir išsaugojimą 60-yje gamybos etapų. Štai kodėl mūsų produktai atitinka aukščiausius Europos kokybės standartus pagal ISO 22000 ir FSSC 22000.

Jūsų kompanijos tarptautinės sėkmės raktas yra…..? 

Esame šeimos įmonė, kurioje dirba jau antra karta. Viena iš mūsų vertybių yra nuoseklumas. Mes tai taikome bendradarbiaudami su partneriais, klientais, tobulindami produktų kokybę. Ilgalaikės sutartys mums yra daug įdomesnės nei trumpalaikiai pasiūlymai. Mūsų nepriekaištinga tarptautinė reputacija daro tiesioginę įtaką pardavimams. Sąžiningumas mums taip pat svarbus. Tikrai geri produktai tampa žinomi ir pelno klientų pasitikėjimą per porą metų.

Ar lengva versle rasti specialių įgūdžių turinčių darbuotojų?

Anksčiau, kai buvome kačių ir šunų maisto gamybos pradininkai Ukrainoje, tai buvo viena sunkiausių užduočių. Štai kodėl mes nuo pat pradžių dirbame su pasaulinio lygio konsultantais iš Europos ir JAV. Tuo tarpu mūsų darbuotojai nuolat auga kaip profesionalai. Šiuo metu turime keletą darbuotojų, kurie yra vieninteliai kačių ir šunų dietologai Ukrainoje. Taip pat turime keletą pavyzdžių, kai darbuotojas “auga” kaip specialistas nuo žemiausių pozicijų iki aukščiausio lygio vadovų.

Ar turite kokių nors iššūkių investuojant/dirbant Kėdainių LEZ?

Nuoseklaus ir stabilaus bendradarbiavimo su Laisvosios ekonominės zonos atstovais dėka mūsų įmonė nepatyrė jokių sunkumų. Mes gauname profesionalų palaikymą ir pagalbą.

Kokie yra svarbiausi tikslai Lietuvos ir tarptautinėje rinkose?

Mūsų planas yra baigti statybas iki 2019 m. pabaigos. Bendrovės tikslas yra iki 2023 m. patekti į šios industrijos pasaulio lyderių penkiasdešimtuką. Turime tris kartus padidinti pardavimus tam, kad pasiektume šį tikslą.

Atgal į naujienas