Naujienos


06-03-2019

Panevėžio LEZ sujungimas su automagistrale „Via Baltica“

2019 metais planuojama sujungti Panevėžio laisvąją ekonominę zoną su „Via Baltica“ – viena svarbiausių ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių automagistralių. Tai užtikrins spartesnę plėtrą gamybs, logistikos, sandėliavimo ir kitomis paslaugomis užsiimančioms bendrovėms.

Į automagistralės darbus jau investuota 3,5 mln. Šiuo metu yra parengtas techninis projektas, kuriame numatytas išvažiavimas iš pagrindinės pramonės rajono gatvės į žiedinę sankryžą su “Via Baltica” automagistrale. Papildomai į šio išvažiavimo projektą yra numatyta investuoti dar apie 2,5 mln. Eur.

Panevėžio LEZ sujungimas su “Via Baltica” automagistrale – vienas svarbiausių šių metų projektų, kurį įgyvendinus bus sukurtos palankesnės logistikos, sandėliavimo bei gamybos sąlygos potencialiems investuotojams bei Panevėžio LEZ’e įsikūrusioms bendrovėms. LEZ’o vadovybė įsitikinusi, jog maksimaliai išnaudojus geografinius privalumus Panevėžio LEZ taps dar patrauklesnė planuojančioms čia įsikurti kompanijoms.

Numatyta išplėsti elektros skirstomojo punkto pajėgumą iki 10 MW galios. Šiai investicijai suplanuota skirti apie 1 mln. Eur. Galingesnio elektros skirstomojo punkto pajėgumo įrengimas paspartins naujų investuotojų įsikūrimo laiką.

Šiuo metu į Panevėžio LEZ pritraukta apie 25 mln. Eur investicijų.  Panevėžio LEZ’e sėkmingai dirba ir gaminius į pasaulio rinkas eksportuoja kompanijos “Devold”, “IMG Group” bei “Spektrus EU”. “Devold”, kurios investicijos siekia 14 mln. Eur, gamina aukštos kokybės trikotažą iš merino vilnos ir dirba visu pajėgumu. IMG Group, investavusi 10 mln. Eur, gamina baldus Europos rinkai. Yra žinoma, jog tai tik pirmasis plėtros etapas. “Spectrus EU” yra viena didžiausių reklamos paslaugų gamintojų, investavusi apie 1 mln. Eur.

Atgal į naujienas