Naujienos


29-01-2020

Renginys „Klaipėda verslui’20“

Sausio 28 d. Vilniuje įvyko Klaipėdos verslo bendruomenės renginys “Klaipėda Verslui’20, kurio organizatoriai Klaipėda ID, Klaipėdos LEZ bei Klaipėdos jūrų uostas. Klaipėdos verslo aplinkos kūrėjai ir jų vadovai dalinosi įžvalgomis apie galimybes šiame mieste, laisvojoje ekonominėje zonoje bei siūlė strateginius sprendimus, lemsiančius spartesnę regiono plėtrą.

Ekonomistas, socialinių mokslų daktaras Žygimantas Mauricas pristatė pranešimą intriguojančia tema “Klaipėda: Miestas, turintis uostą ar uostas, turintis miestą?” Ž. Mauricas išraiškingai vadino Klaipėdą “miegančiąja gražuole”, kurios ekonominis augimas sustojo tam tikru laikotarpiu ir lyderių pozicijas užleido Vilniui ir Kaunui. Atsižvelgiant į statistinius duomenis, 2015-2019 m. Lietuvos BVP augimas buvo 3,3%, Vilniaus – 4,4%, Kauno – 4,3%, o Klaipėdos tik 1,7%. Kiek vėliau kalbėdamas apie savo vadovaujamą Klaipėdos LEZ bendrovę, vadovas E. Kiudulas pozicionavo ją kaip stipriausią ir didžiausią Lietuvoje, pritraukusia pramonės gigantus ir esančia viena iš šio regiono svarbiausių dedamųjų plėtrai. Kita vertus, abu pranešėjai vieningai sutarė, kad Klaipėdos regiono potencialas nėra iki galo išnaudojamas, todėl siūlė konkrečius sprendimus, kuriais pasinaudojęs Klaipėdos miestas ir regionas atvertų daugiau galimybių investuotojams. Ekonomistas Ž. Mauricas pasidžiaugė, kad Lietuva iš emigrantų valstybės tampa imigrantų valstybe, galinčia pasiūlyti kvalifikuotą darbo jėgą įvairiuose sektoriuose.

Klaipėdos ID vadovas Simas Simanauskas pristatė pranešimą tema “Daugiau erdvės augti”, kuriame pasidalino itin optimistinėmis šio miesto plėtros prognozėmis. Planuojama, kad 2030 m. bus sukurta net 2000 naujų įmonių, sukurta 25 000 darbo vietų, pritraukta net 1,5 mlrd. Eur užsienio investicijų, o eksportas augs net 200%. S. Simanauskas pristatė finansinės paskatos galimybes įmonėms, besikuriančioms Klaipėdos mieste, pasidžiaugė naujomis oro uosto kryptimis bei kalbėjo apie jaunų, energingų ir kvalifikuotų specialistų poreikį.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius, l.e. generalinio direktoriaus pareigas Vidmantas Paukštė kalbėjo tema “Uosto teritorijų plėtra – galimybės investuotojams”. Vadovas pasidalino užsibrėžtais ir nuosekliai įgyvendinamais strateginiais tikslais, kaip padidintas uosto gylis, navigacijos saugumo tobulinimas bei teritorijos plėtra. V. Paukštė pasidžiaugė, jog uosto plotas yra “įdarbinamas” keletą kartų efektyviau nei kaimyniniuose uostuose, tačiau vis dar turi didžiulį potencialą augti. Klaipėdos jūsų uostas yra vienas iš strateginių veiksnių, dėl kurių užsienio investuotojai renkasi būtent Klaipėdos LEZ ar Klaipėdos miestą investicijoms.

Klaipėdos LEZ vadovas Eimantas Kiudulas pristatė pranešimą tema “Klaipėdos LEZ – naujos sėkmės istorijos” ir vardino sėkmingai įsikurusias Lietuvos ir užsienio kompanijas. Vadovas pabrėžė, kad mokestinės lengvatos taikomos ne tik užsienio kompanijoms, bet ir Lietuvos bendrovėms, investavusioms nuo 100 000 Eur. E. Kiudulas pristatė „Dancer“ elektrinį autobusą, kuris yra net 30% lengvesnis už konkurentų autobusą, o baterijai įkrauti pakanka iki 10 min. Autobusas “Dancer” turi saugumo ir techninių reikalavimų atitikties sertifikatą, todėl gali būti naudojamas keleivių pervežimui visose Europos Sąjungos šalyse. Vienas autobusas jau sėkmingai kursuoja Klaipėdos LEZ’e. E. Kiudulas pristatė viziją Klaipėdos LEZ’e sukurti “Miestą mieste” su visa reikalinga infrastruktūra darbuotojams – maitinimo taškais, darželiais ir sporto aikštelėmis. Tikslas – didinti esamų ir būsimų Klaipėdos LEZ darbuotojų suinteresuotumą patogiai ir efektyviai dirbti šioje teritorijoje. Vadovas taip pat pristatė FLEXSTART projektą, kuomet investuotojai, pasinaudoję siūlomomis galimybėmis, gali per neįtikėtinai trumpą laiką įsikurti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje. E. Kiudulas akcentavo, kad Klaipėdos LEZ’e yra rengiamos naujos patalpos potencialiems investuotojams, nes prieš kurį laiką, pasiūlius kompanijoms veiklai tinkamus plotus ir atitinkamą infrastruktūrą, jos buvo beveik akimirksniu išnuomotos.

“Newsec” nekilnojamojo turto ekspertas ir analitikas Mindaugas Kulbokas kalbėjo tema “Klaipėda: uostas, LEZ, gyvenimo kokybė”, kuriame dalinosi įdomiomis įžvalgomis apie nekilnojamo turto rinką uostamiestyje. Klaipėda turi daug erdvės plėstis šioje srityje, kadangi trūksta patalpų biurams. Kita vertus, kompanijos aktyviai dirba šia linkme, o artimiausioje ateityje M. Kulbokas mato plačias galimybes Klaipėdai augti kaip inovacijų ir pramonės miestui.

Po pranešimų įvyko įdomi diskusija, kurios metu išvystyta mintis, jog Klaipėdos regiono plėtrai visų pirma reikalingos atitinkamos švietimo įstaigos, rengiančios kvalifikuotus specialistus jau veikiančioms bei ateities įmonėms. Kalbėta ir apie savivaldos institucijų indėlį sudarant sąlygas kurtis naujiems verslams bei darbo vietoms. Siekiant regiono augimo tikslų labai svarbi sinergija tarp verslo, švietimo ir savivaldos institucijų, – tik aktyviai bendradarbiaujant trims paminėtoms šalims įmanomas spartus proveržis.

Penkių pranešėjų diskusiją moderavo žurnalistė Živilė Kropaitė, kiek vėliau savo įžvalgomis pasidalinti buvo pakviestas “Investuok Lietuvoje” vadovas Mantas Katinas, taip pat kalbėjęs apie švietimo ir mokslo svarbą.

Džiaugiamės itin vertingu verslo bendruomenės renginiu ir tikimės visoms pusėms naudingų konferencijų ateityje.

Atgal į naujienas