Naujienos


26-11-2020

Renginys „Lietuva – atraskite naujų tiekimo grandinės partnerių“

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais (AHK), Vokietijos automobilių pramonės asociacija (VDA), „Baltic Automotive Components Cluster“ (BACC) bei Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje organizavo virtualų renginį potencialiems investuotojams “Lietuva – atraskite naujų tiekimo grandinės partnerių. Inžinerijos ir technologijų sėkmės istorijos ir naujausi pasiekimai”. Virtualiame susitikime pranešimus skaitė Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) generalinis direktorius Floriano Schröder, Vokietijos automobilių pramonės asociacijos (VDA) generalinio direktorius Dr. Kurt-Christian Scheel, LAFEZ prezidentas Giedrius Valuckas bei kiti pranešėjai.

Renginyje kalbėję pranešėjai pateikė svarių argumentų apie Lietuvos privalumus ieškant bendradarbiavimo, investicijų galimybių bei naujų tiekimo grandinės partnerių.

LAFEZ prezidento G. Valucko teigimu, Lietuva yra patraukli valstybė, nes disponuoja svarbiais logistiniais privalumais aptarnaujant Šiaurės Europą su 110 mln. gyventojų, Vakarų Europą – su 340 mln. gyvent. bei NVS – su 250 mln. gyventojų. Lietuva turi 3 tarptautinius oro uostus, neužšąlantį Klaipėdos jūrų uostą bei išvystytą geležinkelių infrastruktūrą, kas yra itin svarbu potencialiems investuotojams.

Valuckas pristatė džiuginančius statistinius duomenis. Lietuva yra viena iš mažiausiai pasaulinės pandemijos metu nukentėjusių valstybių, besikoncentruojanti į tvarų ekonomikos augimą. Lyginant 2020 m. III ketvirtį su 2019 m. tuo pačiu ketvirčiu, Lietuvos BVP pokytis buvo tik – 1,7%. Tuo tarpu, kai pvz. Ispanija turėjo didžiausią neigiamą BVP pokytį – 8,7% (Žr. pav. Nr.1).

3lt

Kalbant apie situaciją pramonės įmonėse Lietuvoje, stebime, jog šalies pramonės sektorius pandemijos metu buvo pakankamai atsparus krizei ir 2020 m. sausio – rugsėjo mėnesiais augo net 0,62%.

schemute

Lietuva investuotojams gali pasiūlyti reikalingų kompetencijų turinčius darbuotojus įvairiuose regionuose, įskaitant ir Laisvosiose ekonominėse zonose. Šalyje vyrauja multikultūrinė aplinka, net 85% jaunų specialistųkalba angliškai, o 52% Lietuvos populiacijos kalba dviem užsienio kalbomis. Net 56% Lietuvos gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą ir net 69% jaunų specialistų iki 35 metų rinktųsi darbą tarptautinėse kompanijose. Lyginant su ES šalimis, darbo jėgos kaštai yra sąlyginai nedideli – pvz. pramonės srityje sudaro 1400 -1450 eurų (brutto).

LAFEZ prezidentas G. Valuckas Vokietijos kompanijų atstovams taip pat akcentavo svarbiausias Lietuvos Laisvųjų ekonominių zonų teisines ir mokestines lengvatas bei kvietė produktyviai diskusijai.

Nuo 2010 iki 2020 metų Vokietija buvo viena iš pirmųjų Europos Sąjungos valstybių, kurios gausiausiai investavo Lietuvoje. Be patrauklios geografinės lokacijos Lietuva yra ir vienas iš ES pramonės centrų (Hub). Lietuvoje didžiausią BVP – 20% generuoja būtent pramonė, beveik 80% produkcijos yra eksportuojama. Pasaulyje vyraujant neapibrėžtai situacijai versle, Vokietijos ir Lietuvos įmonės vis tik aktyviai ieško galimybių bendradarbiauti, investuoti bei sukurti efektyvesnes produktų tiekimo grandines. Artimiausioje ateityje tikimasi naujų, Vokietijos ir Lietuvos įmonėms naudingų projektų.

Atgal į naujienas