Naujienos


17-04-2019

Susipažinkite su naujuoju LAFEZ prezidentu – Roku Krivoniu

Panevėžio LEZ direktorius Rokas Krivonis ką tik tapo naujuoju Lietuvos Laisvųjų ekonominių zonų asociacijos prezidentu. Apie užsibrėžtus tikslus, naujus projektus ir palankią investicinę aplinką Lietuvoje pasakoja vienerių metų kadencijai išrinktas LAFEZ vadovas.

Kokius tikslus sau keliate tapęs naujuoju Lietuvos Laisvųjų ekonominių zonų asociacijos prezidentu? 

Tikslas – išlaikyti kokybišką dialogą su mūsų ilgalaikiais partneriais, sprendžiant aktualius LEZ reguliavimo klausimus, aktyviai dalyvauti kuriant teigiamą investicinę aplinką Lietuvoje ir tobulinant teisės aktus.

Į kokias sritis 2019 metais, Jūsų nuomone, orientuosis LEZ’ų vadovai siekdami pritraukti naujų investuotojų – IT, inžinerija, gamyba ar kt.? 

Artimiausiais metais reikėtų išnaudoti atsivėrusias galimybes investicijoms iš automobilių pramonės srities. Po kelių didžiųjų kompanijų investicijų Lietuvoje, sulaukiame daugiau dėmesio iš kitų šioje srityje veikiančių įmonių. Orientuojamės į didesnę pridėtinę vertę kuriančias gamybos įmones, kurios galėtų ne tik gaminti, bet ir vystyti produktus Lietuvoje.

Bendruoju atveju reikėtų nepamiršti stebėti vykstančią pramonės 4.0 revoliuciją, kuri sukurs naujų galimybių tiek verslui, tiek investicijų srityje konkuruojančiai Lietuvai.

Ar Lietuvoje išties sukurta palanki mokestinė ir teisinė bazė, siekiant pritraukti naujų strateginių investuotojų? Jei ne, kas konkrečiai galėtų būti tobulinama? 

Paskutiniu metu Lietuvoje turėjome teigiamų pasikeitimų, susijusių su darbo santykių reguliavimu, kai kurie prisijungimo terminai statybų metu tapo greičiau įgyvendinami, tačiau dar reikia tobulinti teritorijų planavimo ir aplinkos apsaugos įstatymus, paprastinant ir trumpinant esamas procedūras. Migracijos politika – dar viena svarbi sritis verslui, kuriai turėtume skirti daugiau dėmesio ir aiškumo bei nuspręsti, kur link einame.

Kokius Panevėžio LEZ išteklius investuotojams būtina akcentuoti kaip konkurencinį pranašumą?

Be paruoštos infrastruktūros ir sklypų, skirtų investuotojams, galima pasiūlyti esamus pastatus greitam startui, kuomet bus baigta statyba Panevėžio LEZ. Privalumas – galimybė greitai įsikurti, pradėti rinkti komandą ir, pasistačius pastatus, persikelti. Galimybė suteikti visą statybų valdymo ir nekilnojamojo turto vystymo paslaugą.

Investuotojams įspūdi daro tai, kad Panevėžio LEZ valdytoja, pati investavo per 100 mln. į nekilnojamojo turto projektus Panevėžyje ir turi stiprią vystymo komandą mieste.

Ar šiuo metu Panevėžio LEZ vyksta rimtos derybos su potencialiais Lietuvos ar užsienio investuotojais? 

Turime rimtas derybas su užsienio kompanija. Tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pasidžiaugti teigiamu rezultatu.

Ačiū už skirtą laiką ir išsamius atsakymus. 

Atgal į naujienas