Naujienos


14-10-2019

Utena 2019. Regionų politika: nuo vizijų iki realybės

Spalio 10 d. Utenoje įvyko forumas “Utena 2019. Regionų politika: nuo vizijų iki realybės”, kuriame dalyvavo Utenos verslo ir politikos lyderiai. Kviestiniai lektoriai pristatė išskirtinius pranešimus, dalinosi įžvalgomis ir rekomendacijomis. Forumo rengėjai – Utenos rajono savivaldybė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei IQ portalas, kurių tikslas – įvardinus regiono išskirtinumą, bendradarbiauti bei kurti plėtrai palankias sąlygas.

Forumo metu daug dėmesio skirta būtent Utenos regionui ir jo išskirtinėms galimybėms. Kiekvienas regionas ieško savito kelio į sėkmę, todėl labai svarbu nuoseklus lyderių ėjimas į sėkmę ir aiškus savo regiono pozicionavimas toje aplinkoje. Pranešimus pristatė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Pristatymo metu buvo iškomunikuota mintis, jog politinis ir vadybinis regiono lyderių bendradarbiavimas yra kertiniai regiono klestėjimo aspektai. Aktualius pranešimus taip pat pristatė Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka “Galimybės verslui: šiandien ir rytoj”, Agila Barzdienė su intriguojančia antrašte “Iš Londono į Uteną: misija (ne)įmanoma” ir kiti.

Marijampolės laisvosios ekonominės zonos direktorius, Lietuvos LEZ bei World FEZ asociacijų atstovas Simonas Petrulis pristatė pranešimą tema “Sėkmingo savo regiono PARDAVIMO investuotojui praktinės ĮŽVALGOS”. Pasak pranešėjo, politinė ir vadybinė miesto ar regionų lyderių valia yra labai svarbi, tačiau nepakankama sąlyga sėkmingam regiono pardavimui globalioje rinkoje. Formuojant regiono pardavimo tikslus, pagrindinė žinutė turi būti aiškiai suformuluota. “Bet kuri pergalė mėgsta pasiruošimą. Svarbiausios priemonės tikslui pasiekti yra nuoseklumas ir tikėjimas savo organizacijos kuriama gerove”, – teigia LEZ vadovas S.Petrulis.

Siekiant laisvąsias ekonomines zonas paversti dar patrauklesnėmis potencialiems užsienio investuotojams, pirmus 10 veiklos metų kompanijoms taikomas nulinis pelno mokesčio tarifas, kitus 6 metus – 50 procentų. Šiuo metu LEZ žemės sklypus leidžiama išsinuomoti 99 metams.

Potencialus investuotojas, rinkadamasis vietą, atsižvelgia į daugelį faktorių, iš kurių vienas aktualiausių – reikalingas kompetencijas turintys darbuotojai. Forumo metu išsakyta mintis, jog būtina ne tik sukurti regiono pozicionavimo strategiją, bet ir jos įgyvendimui paruošti specialistus.

Kuomet egzistuoja geranoriškas bendradarbiavimas tarp valdžios, savivaldos ir verslo institucijų, stiprinamos kiekvieno regiono pozicijos, sudaromos sąlygos kurtis  investuotojams ir naujoms darbo vietoms.

Šaltinis: Baltic FEZ

Atgal į naujienas