„Arginta Engineering“ veiklos pradžia Panevėžio LEZ

„Arginta Engineering“, besispecializuojančios nestandartinių inžinerinių įrengimų ir mechanizmų projektavime ir gamyboje, konsoliduota apyvarta, 2023 metais sumažėjo 17%, nukritusi iki 56,7 mln. Eur. Sukurta ir parduota pridėtinė vertė išaugo 1,8 mln. Eur, pasiekdama 28,2 mln. Eur, o EBITDA padidėjo nuo 4 iki 4,5 mln. Eur.

Įmonė „Arginta Engineering“ planavo, kad 2023 m. konsoliduotos Vilniaus ir Suomijos gamyklų pajamos sieks 61 mln. Eur, o pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) – 4,5 mln. Eur.

Šiais metais didžiausias dėmesys bus skiriamas Panevėžio LEZ pradėjusiai veikti gamyklai, kurios oficialus atidarymas planuojamas kovo mėnesį. Prognozuojama, kad 2024 metais bus įdarbinta ir apmokyta virš 50 žmonių. „Arginta Engineering“ generalinis direktorius Tomas Jaskelevičius teigia, kad įmonė padidino gamybos apimtis per pastaruosius metus, įgyvendindama didžiausią užsakymą savo istorijoje, pardavusi įrangą didžiausiam dujų suskystinimo projektui prie Vakarų Australijos krantų.

T. Jaskelevičius taip pat akcentuoja, kad praėję metai buvo pilni iššūkių dėl augančių palūkanų, kurios padarė tiesioginę įtaką įmonės plėtrai. 

2024 m. sausį įmonė persikėlė į naujas patalpas Panevėžio LEZ, investavusi virš 8 mln. Eur į pirmąjį statybų etapą ir įdarbinusi daugiau nei šešiasdešimt žmonių.

„Arginta Engineering“ atsiskyrė nuo „Arginta Group“ grupės 2023 m. balandį ir tapo savarankiška grupe, vykdančia veiklą Vilniuje, Panevėžyje ir Suomijoje. Jaskelevičius tvirtina, kad 2024 metais tikimasi geresnių rezultatų, prognozuojamas EBITDA augimas apie 10%, o pridėtinės vertės padidėjimas – apie 15%.

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021