Klaipėdos LEZ planuojami išmanieji sandėliai

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė pasirašė sutartį su UAB „S.V.S“ dėl sklypo Pramonės g. 18 nuomos ir investicijų jame. Planuojama, kad vėliausiai kitąmet teritorijoje veiklą pradės skaitmeninėmis technologijomis grįsta sandėliavimo paslauga „Smart Box“.

Naujoji investuotoja sklype planuoja plėtrą keliais etapais. Bendrovė šiuo metu rengia projektinį 4900 kv. m pastato pasiūlymą, preliminariai numatoma pirmu plėtros etapu išvystyti apie 1400 kv. m ploto dviejų aukštų sandėliavimo pastatą, kuriame būtų teikiamos trumpalaikio ir ilgalaikio saugojimo paslaugos gyventojams ir verslui.

„Kol kas gryniname paslaugos detales, tačiau planuojame rinkai pasiūlyti išmaniojo daiktų, prekių ar įrangos saugojimo paslaugas, valdomas skaitmeninėmis priemonėmis. Stebime tokio tipo paslaugų raidą kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje – paklausa akivaizdi, tiesiog skirtingos rinkos turi savo specifikas. Mūsų rengiamose patalpose yra numatyta pasiūlyti įvairaus dydžio sandėliavimo patalpų tiek gyventojams, tiek smulkiajam verslui, nuo kelių iki keliasdešimties kvadratinių metrų. Patalpose bus numatytos šiuolaikiškos apsaugos bei modernios šildymo ir vėdinimo sistemos, kurios leis saugoti saugoti ir įvairius sezoninius daiktus jų nesugadinant. Kitaip tariant, bus švaru, saugu, patogu ir pagal kiekvieno kliento individualų poreikį“, – komentuoja „S.V.S“ direktorius Darius Juozapavičius.

Pasak jo, tokiai paslaugai paklausą lemia mažėjantys būstų plotai, didėjantys atostogų būsto kiekiai pajūrio kurortuose bei įvairios laisvalaikio ir kitos tendencijos.

Pirmajame plėtros etape investicijos į objektą sieks apie 1 mln. EUR. Bendrovė įgijo Klaipėdos LEZ investuotojo oficialų statusą. Sklandžiai vykstant procedūroms, pastatą kompanija ketina pradėti statyti šią vasarą, o atidaryti – metų gale arba kitų metų pradžioje. Iki to laiko bus išplėtota fizinė ir skaitmeninė infrastruktūra.

„Pernai ženkliai pagerėjus susisiekimui su Klaipėdos LEZ, manome, kad ši teritorija idealiai tinka paslaugoms gyventojams teikti. Čia labai geras susisiekimas su pietine miesto dalimi, kur didelė daugiabučių namų koncentracija. Kartu matome paklausą ir mažesnės apimties bei trumpesnių terminų sandėliavimo paslaugoms be ilgalaikių įsipareigojimų ir šimtus įmonių vienijančioje Klaipėdos LEZ verslo bendruomenėje“, – komentuoja D. Juozapavičius.

Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo teigimu, naujoji investicija reikšminga dėl keleto aspektų – tai taps dar vienu į paslaugas gyventojams orientuotu teritorijos objektu praktiškai be pėdsako aplinkai, taip pat numatomi LEZ verslo bendruomenei vis aktualesni išmanieji sprendimai.

„Mūsų teritorijoje jau kurį laiką sėkmingai veikia prekybos, distribucijos ar mažmeninių klientų aptarnavimo bendrovės, todėl „Smart Box“ žingsnis yra nuosekli šio proceso tąsa, rodanti augantį Klaipėdos LEZ ryšį su miestu ir aplinkiniais rajonais. Tikime, kad naujoviška įmonės paslauga į Klaipėdos LEZ verslo bendruomenę atneš naujos patirties ir technologijų bei šitaip toliau stiprins mūsų šiuolaikinio verslo kompetencijas“, – sako E. Kiudulas.

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021