„Kormotech“ į plėtrą Kėdainių LEZ investuoja virš 60 mln. eurų

Naminiams gyvūnams skirtų maisto produktų kompanija iš Ukrainos „Kormotech“ Kėdainių laisvojoje zonoje (LEZ) planuoja išplėsti savo gamybinius pajėgumus. Bendrovė yra numačiusi įdarbinti papildomus 200 specialistų ir investuoti daugiau nei 60 mln. eurų į keturias naujas gamybos linijas, kurios bus paleistos iki 2028 metų.

„Kormotech“ į Lietuvą įžengė 2020 m., atidarydama 4500 kv. m. gamyklą Kėdainių LEZ. Nors pradžioje planuota įdarbinti 70 žmonių komandą, greitai planas buvo viršytas ir pasamdyta daugiau nei 170 specialistų. Su naujuoju plėtros projektu, „Kormotech“ dar padvigubins dabartinį darbuotojų skaičių Kėdainiuose per penkerius metus.

2003 m. Ukrainoje įkurta kompanija„Kormotech“ specializuojasi šlapio ir sauso maisto gamyboje katėms ir šunims. Kėdainių LEZ veikianti gamykla, turinti aukštą automatizacijos lygį ir pažangią įrangą, per metus pagamina 20 000 tonų naminių augintinių maisto. 

Bendrovės plėtros plane numatytas pirmosios gamybos linijos paleidimas naujoje gamykloje 2025 metais, pridedant po vieną liniją kasmet iki visų keturių linijų veikimo 2028 metais. Šiam plėtros projektui įgyvendinti bus ieškoma kvalifikuotų inžinierių, maisto technologų ir kitų specialistų.

Skaičiuojant kartu su pagrindine „Kormotech“ būstine Lvive, šiuo metu kompanija turi daugiau nei 1200 darbuotojų visame pasaulyje. Tai vienas iš 50 didžiausių Ukrainos darbdavių, žinomas dalyvavimu įvairiuose socialiniuose projektuose. Kompanija skatina humanišką požiūrį į gyvūnus, remia Ukrainos veterinarijos medicinos plėtrą ir teikia paramą gyvūnų prieglaudoms visoje Ukrainoje.

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021