Minkštųjų baldų gamintoja „Vilmers“ investuoja Šiaulių LEZ

Minkštųjų baldų gamybos įmonė „Vilmers“ į naują gamyklą Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) investuoja apie 20 mln. eurų ir planuoja įdarbinti apie 300 darbuotojų. Bendrovė gamina sofas ir krėslus, o didžioji dalis produkcijos eksportuojama į Skandinavijos bei Vakarų Europos šalis.

„Vilmers“ su Energetikos ir inovacijų ministerija pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį. Šiaulių LEZ gamybą planuojama pradėti 2022 metų pabaigoje arba 2023 metų pradžioje. Bendrovė veiklos profilio nekeis, tačiau tikisi dvigubai padidinti gamybos apimtis. 2021 m. „Vilmers“ pajamos siekė 26,1 mln. eurų. Šiuo metu „Vilmers“ veikia buvusios televizorių gamyklos „Tauras“ patalpose, bendrovėje dirba apie 470 žmonių.

„Žaliojo“ koridoriaus iniciatyva stambiems investuotojams Lietuvos regionuose numato, kad verslui, investuojančiam ne mažiau kaip 20 mln. eurų į ilgalaikį kapitalą ir įsipareigojančiam sukurti ne mažiau kaip 150 naujų darbo vietų, suteikiamas Stambaus investicinio projekto statusas. Kompanijoms, turinčioms šį statusą, yra suteikiamos lengvatos greičiau ir lengviau įsikurti bei pradėti veiklą. Šioms bendrovėms iki 20 metų taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas. „Vilmers“ yra penkta kompanija Lietuvoje, kuriai suteiktas Stambaus investuotojo statusas. 

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021