REHAU nekilnojamąjį turtą LEZ perka Maltos investicijų kompanija

Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ pranešė su Maltos investicijų kompanija „Hili Properties“ pasirašiusi sutartį dėl Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje perleidimo, rašo „Verslo žinios“.

Investuotoja už neskelbiamą sumą perka 19.000 kv. m ploto pastatą akcijų sandoriu, o „Rehau“ jį nuomosis. Sandorį baigti ketinama iki metų pabaigos.

„Šis turtas papildys mūsų turimus 6 prekybos centrus ir 6 restoranus Baltijos šalyse ir atitinka mūsų strategiją diversifikuoti portfelį bei nuomininkų įvairovę. Objektas, kuriame įrengtos naujausių technologijų gamybinės patalpos, atitinka įvairius tvarumo kriterijus ir mums yra patikima ilgalaikė investicija“, – pranešime teigia George‘as Kakourasas, „Hili Properties“ generalinis direktorius.

„Rehau“ ir „YIT Lietuva“ 2020 m. sukirto rankomis dėl šios gamyklos plėtros. Pagal sutartį, „YIT Lietuva“ investavo į mikrokabelių vamzdžių sistemų gamyklos plėtrą, o gamybininkė ją nuomosis.

Kęstutis Vanagas, „YIT Lietuvos“ generalinis direktorius, sako, jog 2022 m. sausį pradėsianti veikti gamykla pagal užsakovo poreikius pastatyta per rekordiškai trumpą laiką: projektas nuo sklypo parengimo iki investuotojo pritraukimo truko 12 mėnesių.

„Nors projektas pasižymėjo kompleksiškumu, o įgyvendinant jį kilo papildomų iššūkių dėl pandemijos ir trukdžių tiekimo grandinėse, planuojame pabaigti laiku – iki lapkričio pabaigos. Neabejojame, kad jis bus naudingas visoms pusėms, o svarbiausia – Klaipėdos regiono ir visos Lietuvos ekonomikai“, – pranešime teigia K. Vanagas.

REHAU gamykloje bus sukurta 190 darbo vietų, joje bus gaminami grindų šildymo vamzdeliai ir kabelių kanalai – atitinkamai 9.000 ir 20.000 t per metus. Klaipėdoje gaminama produkcija bus daugiausia tiekiama didmenininkams, telekomunikacijų bendrovėms ir savivaldybėms Europos šalyse

Nors Lietuvoje REHAU pavadinimas pirmiausia siejamas su plastikiniais langais, šios Vokietijos kompanijos veikla yra gerokai platesnė – bendrovės polimerų sprendiniai naudojami automobilių, statybų, baldų, aviacijos ir kitose pramonėse. REHAU prasidėjo kaip ir tebėra šeimos verslas, bet šiandien kompanija visame pasaulyje turi daugiau kaip 170 padalinių, o jos metinė apyvarta yra apie 3 mlrd. EUR.

Prieš du metus kompanija visoje Europoje žvalgėsi vietos naujai gamyklai, o būtent Klaipėdos LEZ vokiečiams pasiūlė ne tik išplėtotą infrastruktūrą bei aktyvią verslo bendruomenę, bet ir įvairius sprendimus, leidusius kone pusmečiu paankstinti norimą veiklos pradžios datą. 

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021