„Vingės logistika“ Klaipėdos LEZ išplėtė sandėlius

Klaipėdos LEZ veikianti sandėliavimo ir krovinių tvarkymo paslaugų kompanija UAB „Vingės logistika“ gruodį užbaigė sandėliavimo ploto plėtros projektą. Jo metu pastatyta 8.000 kv. m naujos sandėliavimo erdvės, šitaip bendrą bendrovės Klaipėdoje plotą padidinant iki 28.000 kv. m. Į projektą bendrovė investavo daugiau kaip 4 mln. EUR.

Pasak „Vingės logistikos“ direktorės Aušros Karalienės, pilnai įsisavinus naują plotą ir jame suderinus procesus, numatoma tolesnė plėtra. Dar 2019 m. bendrovė skelbė per kelis etapus sandėliavimo plotą išplėsti iki 40.000 kv. m investuojant apie 12 mln. EUR – šio strateginio plano neatsisakoma, bet jo konkretesnius terminus lems esamų klientų ir rinkos poreikiai.

„Mes siekiame kurti pridėtinę vertę mūsų klientų verslui, todėl naujojo pastato dalis bus skirta paslaugų teikiamų mūsų ilgamečiam klientui  UAB „DSV Lithuania“  plėtrai. Lygiagrečiai vyksta sąlygų derinimas su klientais dėl likusio laisvo ploto. Ši plėtra sustiprins mūsų pozicijas sandėliavimo paslaugų srityje, suteiks mums galimybei greitai ir lanksčiai reaguoti į besikeičiančius klientų poreikius, bei leis teikti klientams aukščiausios kokybės paslaugas“, – komentuoja A. Karalienė.

Pasak jos, šis plėtros etapas leis bendrovei sukurti 10 naujų darbo vietų. Plėtros projektu neeilinėmis išorinėmis aplinkybėmis rūpinosi statybos valdytoja UAB „Traktus“.

„Vingės logistika“ šiuo metu taip pat skiria dėmesį procesų optimizavimui, paslaugų portfelio stiprinimui ir plėtrai. Viena iš krypčių, kurioje bendrovė mato daugiausiai komercinio potencialo, yra vidinė logistika gamybos sektoriuje, t.y. klientams teikiami visi procesai – nuo savalaikio medžiagų pristatymo iki paruoštos produkcijos išvežimo iš gamybos sandėlių.

„Šiame segmente jau esame sukaupę nemažą patirtį. Tikiu, kad išorinės ir vidinės logistikos paslaugų sujungimas „vienose rankose“ yra viena iš paslaugų, kuri tikrai kuria pridėtinę vertę klientui ir šiuo metu turi didelį tolesnį augimo potencialą“, – sako A. Karalienė.

Kita strateginė „Vingės logistikos“ kryptis, vadovės teigimu, yra žalioji logistika, tampanti vis aktualesnė tiek klientams, tiek plačiajai visuomenei.

Tokios tendencijos paskatino mūsų įmonę į savo veiklą įtraukti „žaliuosius“ sprendimus. Nuo 2017 m. mes pradėjome naudoti saulės elektrinės gaminamą elektros energiją, tad dar vieną jėgainę įsirengsime ir ant naujojo pastato stogo. Įgyvendiname ir kitus tvariuosius sprendimus bei nuolat šioje srityje ieškome naujovių“, – tvirtina A. Karalienė.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, nuo 2009 m. laisvosios zonos teritorijoje veikianti „Vingės logistika“ pandemiją sėkmingai išnaudojo tvariai verslo plėtrai.

„Džiugu, kad „Vingės logistika“ sėkmingai naudojasi verslo galimybėmis tiek mūsų bendruomenės viduje, tiek už jos ribų, taip pat plečiasi tvariai keletu aspektų – tiek gerai apskaičiuotai, tiek investuojant į aplinkosaugos sprendimus“, – komentuoja E. Kiudulas.

Šiuo metu „Vingės logistikoje“ dirba apie 90 darbuotojų. Bendroves pajamos pernai siekė 3,5 mln. EUR. Bendrovė specializuojasi kompleksinėse logistikos paslaugose – sandėliavime, muitinės tarpininkavime, krovos darbuose ir kt.

© LAFEZ visos teisės saugomos 2021